Bromarken i Jyllinge består af 50 nyopførte lejeboliger/rækkehuse i én og to etager. Designa København og Glostrup skal levere køkkener, bad og garderobeskabe til alle boligerne. Projektet er startet op i august 2023, og beboerne rykker allerede ind primo december.
Det har været et tæt samarbejde imellem erhvervscentrene Designa København og Glostrup og TSG Group, så de hele tiden har kunnet imødekomme de udfordringer, der kan opstå undervejs.
”Når beregninger og leverancer er tilrettelagt, bliver en af vores projektledere tilknyttet byggeprojektet og sørger for, at montering og samarbejde med både leverandører og bygherre fungerer optimalt. Vi har også vores egne faste montører, hvilket betyder, at vi kan styre processen mere præcist og minimere eventuelle forsinkelser. Derfor kan vi i højere grad garantere den rigtige kvalitet og styre budget- og tidsramme til glæde for kunden,” fortsætter Christian Johansen, indehaver og erhvervschef i Designa Kbh og Glostrup.
Processen har været god og behagelig under hele projektet, og det er altid en fornøjelse af samarbejde med TSG Group. Der er stor effektivitet fra entreprenørens side: Det har kun taget ca. 7 måneder at opføre de 50 rækkehuse.
Køberne i dette projekt har desuden haft mulighed for at vælge alternative fronter, greb og bordplader samt f.eks. ændre vandhanen til en Quooker. Disse valg foretages i tæt samarbejde med Designas projektleder.
Få alle detaljer om dette projekt med abonnement hosNybygning | København | 50 mio.kr
Nybygning af boligbyggeri m.m. i København med 35 lejligheder på 4 etager hvo...
Produkt: Køkken til byggeri og erhverv