Udv.renovering af skole 0-10, klasse i København på 1 etager hvor den ene etage er under jorden . Selve byggeriet er påbegyndt marts 2013 med en beregnet byggeperiode på 15 måneder til en anslået udgift på 85,0 mio.kr med et brutto areal på 10500 m².
Bygherren er Byggeri København Københavns Kommune - Byggeri København og som arkitekt er valgt Sweco Danmark A/S Sweco Architects. Projektet udføres i form af hovedentreprise .
Kigger vi på andre firmaer, som er koblet på byggeprojektet i Byggefaktas database, finder vi for eksempel COWI A/S som har deltaget som konstruktør ,som ventilationsentreprenør er Kilhof Ventilation ApS og Ribe VVS Service A/S Under konkurs er valgt som VVS-entreprenør. El-installationerne håndteres af Bjerregaard El ApS.
Alle gulvene på gangene og på møbler og i auditoriet er almindelig gulvlinoleum fra Forbo m. underliggende korkment på selve gulvfladerne.
Måtter er en CORAL Duo 9830
Nybygning | Albertslund | 200 Mio.kr
Nybygning af gymnasium svarende til 1 bygninger i Albertslund på 6 etager . S...
Produkt: LINOLEUM
Produkt: ALLURA DESIGN VINYLFLISER - LVT
Tilbygning | Aarhus | 60,0 Mio.Kr.
Tilbygning af hospital i Aarhus på 2 etager hvor den ene etage er under jorde...
Produkt: ALLURA DESIGN VINYLFLISER - LVT
København
Ny indretning og farvesætning af gulv og trappe på Rigshospitalets stråleaf...
Produkt: LINOLEUM