Annonce – Dato 21 Feb 2019
Flamco Vacumat er den bedste løsning på det velkendte problem med luft i varme- og køleanlæg. Den kombinerer en uovertruffen afgasning med kontrolleret spædevand, så arbejdstrykket i anlægget holdes konstant på det ønskede setpunkt.
Vakuumafgasningen kan indstilles i tre niveauer, så man har mulighed for at optimere driftsomkostninger i forhold til afgasningsniveau. Ydermere har Vacumat en temperaturføler, som sikrer at der ikke afgasses for dybt ved høje temperaturer, dermed elimineres risikoen for afgasning til kogepunkt (udledning af systemvand). Frekvensstyret pumpe og sleep-mode sikrer en utrolig billig drift af Flamco Vacumat.
SPC-controlleren styrer hele afgasningsprocessen og giver et grafisk overblik med udviklingen af afgasning over en periode. Der en nem adgang til simpel alarm/voltfri udgang så driftsinformation kan aflæses i et CTS-anlæg.
Nybygning | København | 1310 Mio.Kr
Nybygning af boligblokke i København med 88 lejligheder på 30 etager . Selve ...
Produkt: Ekspansionssystemer
Tilbygning | Herlev | 0 Mio.kr
Tilbygning af hospital i Herlev . Selve byggeriet er påbegyndt december 2015 ...
Produkt: Ekspansionssystemer
Nybygning | København S | 900 Mio.Kr
Nybygning af kontorbygning i København på 7 etager . Selve byggeriet er påbeg...
Produkt: Ekspansionssystemer
Tilbygning | Aarhus | 60,0 Mio.Kr.
Tilbygning af hospital i Aarhus på 2 etager hvor den ene etage er under jorde...