Nybygning af tæt/lav svarende til 22 bygninger i Haderslev med 342 lejligheder på 3 etager . Selve byggeriet er påbegyndt maj 2018 med en beregnet byggeperiode på 45 måneder til en anslået udgift på 235 mio.kr med et brutto areal på 22105 m².
Bygherren er Haderslev Boligselskab og Domea.DK S.m.b.a Servicecenter Haderslev er bygherrerådgiver og som arkitekt er valgt Arkitektfirmaet 78 A/S. Projektet udføres i form af hovedentreprise . ,som ventilationsentreprenør er Optimum Ventilation A/S og Bravida Danmark A/S er valgt som VVS-entreprenør. El-installationerne håndteres af Bravida Danmark A/S.
NIC Denmark leverer følgende lysningstyper: ClipOn innercore Flex, ClipOn Innercore PVC og Innercore Basic samt 23 mm postformet bundstykker. Få alle detaljer om dette projekt med abonnement hosBallerup
I det 10.000 m2 store bygningskompleks i Skovlunde, skal Ole Jepsen A/S omb...
Produkt: Bundstykker / Vinduesplader
Ombygning af tidligere kontor- og laboratoriebygning til nyt Wake Up hotel ...
Produkt: Bundstykker / Vinduesplader
Udv.renovering | Ishøj | 140 Mio.Kr
Afdeling III er opført i 1979-80. Tagetagen er tilføjet i 1988 – 89 og afde...
Produkt: Bundstykker / Vinduesplader
Nybygning | Aalborg | 350 mio.kr
Nybygning af boligblokke i Aalborg med 300 lejligheder på 3 etager . Selve by...
Produkt: Lysninger