Annonce – Dato 8 nov 2018
Efterspørgslen på facader i naturskifer har de sidste år været stigende. Specielt på de større projektsager med renovering af boligblokke og nybyggeri, indenfor modulbyggeri, har naturskiferen været brugt ofte. Men også på de mindre opgaver rundt omkring i villakvarterne er håndværkerne ved at få øjnene op for de muligheder, som der ligger med facadebeklædning i naturskifer.
Komproment har derfor lanceret en ny brochure, som viser de 4 facadesystemer med naturskifer, som vi kan levere.
Ved at have 4 systemer kan vi levere det system, som kunden foretrækker til det enkelte projekt, alt efter hvad der er vigtigt ved det enkelte projekt:
Fordelene ved at bruge ægte naturskifer er, at man ikke skal ud og male facaden eller på anden måde bruge unødvendig tid på vedligeholdelse. Samtidig er priserne kommet ned på samme niveau, som sammenlignelige materialer, der typisk bliver brugt til gavl og facadebeklædning.
Så med naturskifer facadesystem er der mulighed for at lave en eksklusiv udseende facade.
Det største byudviklingsprojekt i Stavanger, Norge i 50 år er færdigt og i fu...
Produkt: Skiferfacade
Anlægsarbejde | Ishøj | 55 Mio.Kr
Anlægsarbejde af boligbyggeri m.m. i Ishøj med 34 lejligheder på 2 etager . S...